Serhat Varol Kimdir?

           28.09.1980  Elazığ doğumluyum.  İlk , orta ve lise öğrenimimi Elazığ da  tamamladım. Lisans eğitimi olarak Erciyes Üniversitesi Fizik Bölümünü , Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler Lisans bölümünü  , Osmangazi üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü  ve Osmangazi üniversitesi İlköğretim Matematik Bölümünü bitirdim. 

 

2004 yılından beri matematik öğretmenliği yapmaktayım değişik kurumlarda matematik öğretmenliği yaptım ve halen Eskişehirde özel bir kolejde matematik öğretmenliğine devam etmekteyim.  

Öğretmenlik mesleğini yaparken öğrencilerin hayatına dokunduğumu hissettim ve bu  bana mutluluk verdi ve  bu alana yönelik olarak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü okumaya karar verdim. Ve akabinde Osmangazi üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünü bitirdim.  Hayatımda bir şeylerin değişmesini istiyordum. Meşhur Einstein şöyle bir sözü vardır aynı şeyi defalarca yapıp farklı sonuçlar elde  edilemez.  Hayatımda bir şeylerin değişmesini istiyordum ve bu süreçte bununla beraber spiritüel alanlara ilgi oluştu.İnsanların hayatına dokunmak ve onlara değerler katmak için de bu alanlara başladım ve bu alanlar   bana çok kanallar açtı.  Dolayısıyla Mevlana'nın öğretisinde olduğu gibi kendin değişirsen  aslında dünyayı değiştirebilirsin.

 Kazancınız kişisel gelişiminizi geçemez cümlesi benim hayatımda çok önemli bir yere sahiptir. Bu noktada kendimi değiştirmeye karar verdim ve kişisel gelişimime daha çok önem verdim.Sayısız kişisel gelişim , spritüel eğitimlere katıldım ve halen katılmaya devam ediyorum.

 

Aldığım eğitimler ;
1 )  Access the bars uygulayıcılık eğitimi

        Access the bars eğitmeni 

2) Bioenerji uygulayıcılık eğitimi
    
Bioenerji Akademisi

3) Kişisel Gelişim Merkezi
    Yaşam Koçluğu
    Öğrenci Koçluğu
    NLP Master Practitioner
    NLP Practitioner
   
NLP Training

4)  Lisans Eğitimleri
   
Erciyes Üniversitesi Fizik Lisans Bölümü
   
Atatürk Üniversitesi  Sosyal Hizmetler  Lisans Bölümü
   
Osmangazi Üniversitesi Rehberlik Ve  Psikolojik Danışmanlık Bölümü
   
Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Bölümü